Blog

Matrace pro váš kvalitní spánek: Jak vybrat tu nejlepší?

Klidný spánek přináší odpočinek a je nezbytný pro další fungování v životě. Pokud se dobře nevyspíte, sami na sobě můžete pozorovat, jak se na vás nedostatek kvalitního spánku podepíše. Bolest hlavy nebo v zádech jsou nepříjemnými obtížemi. Přitom někdy stačí jen vyměnit starou matraci za novou, aby byl spánek opět relaxační. Jaká je jejich nabídka?

Sedací souprava v obývacím pokoji plní úlohu ústřední dominanty

Jakou věc jste si do svého obývacího pokoje pořídili? Byla to televize, nebo sedací souprava? Pravdou je, že bez televize žije spousta domácností, ale sedačka jim doma určitě nechybí. Na co byste se měli při jejím výběru zaměřit?

Zařizujeme předsíň vkusně a prakticky

Při vstupu do předsíně by na vás měla dýchnout pohoda. Je to totiž první místnost, která se vám představí, když vstoupíte do svého bytu. Bude-li v ní nepořádek a věci poházené bez ladu a skladu, budou další pokoje jen stěží špatný dojem napravovat, i když by byly uklizené. Čím předsíň zařídit, aby plnila svůj hlavní účel?

Čím se vyznačuje provensálský styl? Atmosféru francouzského venkova vytvoříte i v našich podmínkách

Provensálský styl vytváří v interiéru pohodové prostředí. Je to dáno především volbou materiálů i barevným odstínem doplňků. Co je pro něho typické a jak si v tomto stylu zařídit svůj byt?

Minimalismus v domácnosti: Čeho se zbavit?

Minimalismus v posledních letech hýbe světem. Projevuje se v architektuře, designu, módě, ale i celkovém životním stylu. Nechte ho vstoupit i do vašeho domova a zbavte se zbytečných věcí, které vám neslouží. Uvidíte, že se dostaví pocit úlevy. Máme pro vás přehled všech možných předmětů, které vám rozhodně chybět nebudou.

Obrazy na stěnu: Podle čeho byste je měli do svého interiéru vybírat?

I v minimalisticky zařízeném bytě neškodí mít na stěně obraz, který vytvoří zajímavý detail. Obrazy patří k tradiční výzdobě interiéru a ani v současné době neztratily nic ze své atraktivnosti. Jaká existuje nabídka na trhu a čím byste se při jejich výběru měli řídit?

Působivý skandinávský styl: jak ho dostat i do vašeho interiéru?

Nejde však o otázku národnosti, ale spíše citu pro design a znalost těch pravých informací. Vkus se pochopitelně nemůžete naučit - s tím se prostě musíte narodit. Co vám však můžeme prodat, jsou tipy na to, jak můžete skandinávský styl přenést i do svého interiéru. Co patří mezi klasické prvky severského stylu bydlení?

Koberce jsou pořád populární. Jaké jsou hlavní styly a proč byste si je měli pořídit?

Nabídka podlahových krytin je v současné době velmi pestrá. Na výběr máte dřevěného podlahy, plovoucí, dlažbu, vinylové i přírodní lino. A nesmíme zapomenout ani na tradiční koberce, které neztrácejí nic ze své atraktivity. Co všechno o nich ještě nevíte?

Moderní tapety ve vašem domově vykouzlí zcela nový interiér

Mít útulný domov je snem mnoha lidí. To ovšem s sebou nese o něho pečovat. A to nejen uklízet, ale také čas od času se pustit do obnovy interiéru a jeho renovace. Není třeba dělat velké změny, někdy postačí třeba jen vytapetovat jednu stěnu a pokoj hned nabude jiný ráz. Jaké nabídka tapet je na trhu?

Koupelna a vodovodní baterie: Jak vybrat tu nejlepší?

Téma hygieny provází lidstvo odnepaměti. Ne vždy k ní mělo kladný vztah, někdy byla voda i zatracovaná. Moderní doba přinesla nový pohled na čistotu a svou roli sehrálo i zkvalitnění vodovodní sítě a přivedení vody až do jednotlivých domů. Co všechno víme o vodovodních bateriích a jaká je jejich nabídka na trhu?

Posezení na terase: Který materiál je nejlepší a jak si vybrat jeho vzhled?

Bydlení v rodinném domě má nesporné výhody. Jedna tkví také v tom, že si můžete vybudovat venkovní posezení na terase a vychutnávat si čerstvý vzduch, sluneční paprsky a přitom relaxovat. Jakým nábytkem byste tento prostor měli vybavit?

Jak zařídit koupelnu, aby vám v ní bylo příjemně. Na co nezapomenout?

Koupelna je obvykle prvním místem, kam člověk kráčí, když se ráno probudí. Její hezky zařízený prostor dokáže příjemně naladit, proto je třeba volbě vhodného koupelnového vybavení věnovat patřičnou péči. Co by v ní rozhodně nemělo chybět?

Na jaké posteli se vám bude nejlépe spát aneb průvodce jejím výběrem

Postel patří k základnímu vybavení domácnosti. I kdybyste nic jiného doma neměli, bez postele se neobejdete. Je to také obvykle první nábytek, který se do bytu pořizuje. Jako postel vybrat, aby se vám na ní dobře spalo?

Jak prakticky zařídit kuchyni, aby se vám v ní dobře vařilo?

O kuchyni se říká, že je srdcem domácnosti. Není divu, že tomu tak je, když příprava jídla je každodenní nutností. I kdybyste si vařili jen ranní kávu a večerní čaj a k tomu namazali chleba, prostředí kuchyně by mělo být zařízené tak, abyste se cítili pohodlně. Jak na to?

Krb, krbová kamna nebo krbová vložka aneb jak si doma vytvořit pohodovou atmosféru

V mnoha domácnostech se o teplo domova stará vytápění prostřednictvím elektřiny nebo plynu. Je to pohodlné a praktické řešení, kdy stačí jen otočit knoflíkem na termostatu a radiátory se během krátké chvíle rozehřejí na příjemnou teplotu. Ovšem v některých rodinných domech se topí i pomocí krbu či krbových kamen. V čem tkví jejich výhoda a proč je dobré si je domů pořídit?

Šetrné a ekologické mytí nádobí v myčce: Jak na to?

Každý z nás svými malými krůčky může pozitivně ovlivnit prostředí, ve kterém žije. Jedním ze způsobů, jak jít naproti udržitelnějšímu způsobu života, je ekologizace běžných domácích činností. Mezi ně patří i mytí nádobí a používání myčky a právě na ni se zaměříme. Jak mýt nádobí v myčce ekologicky, jaké používat šetrné přípravky a jak více šetřit vodou i energiemi?