Blog

Fototapety jako oblíbená výzdoba interiéru

Stále populárnějším způsobem výzdoby interiéru představují plakáty. Díky nim lze snadno a velmi účinně proměnit atmosféru interiéru tak, aby přesně odpovídala osobnosti jeho obyvatel. Ještě o krok dále jdou fototapety, které činí prakticky to samé, jen s tím, že mají větší formát, resp. zabírají většinou celou stěnu, a jsou na zeď nalepovány stejně jako tapety, nikoliv věšeny jako zmíněné plakáty. I pro ně platí, že je jejich výběr je obrovský a tu pravou dokáže nalézt opravdu každý. Možných motivů je nespočet. Příklady, které jsou zde uvedené jsou pouhou kapkou v moři, třeba vás ale i ony dokážou inspirovat k tomu, abyste fototapetou zkrášlili právě svůj byt.

Ochrana sluchu jako nezbytnost: Důsledky jejího podcenění mohou být doživotní

Práce v hlučném prostředí s sebou často přináší velké riziko pro sluch. Lidé, již jsou dlouhodobému hluku vystaveni, pociťují, že slyší hůře, případně vůbec. Ochrana sluchu je proto nesmírně důležitá a spočívá především v různých preventivních opatřeních. Můžete milovat hodně hlasité rockové koncerty, stejně tak není problém pracovat i v hlučném prostředí. Na ochranu sluchu ale prostě a jednoduše musíte myslet. Kdy ji tedy začít používat? Jak hluk zhoršuje váš sluch? Jaké chrániče volit a jak s nimi pracovat? Na všechny tyto otázky vám odpovíme právě v tomto článku.

Jak správně vybrat záclonu

Myslíte si, že záclony jsou přežitkem a do moderního bytu se nehodí? Najde se však celá řada lidí, kteří tento trend nesdílejí a svá okna i nadále zdobí zajímavou záclonou. Okno tím získá nový vzhled, v místnosti se tolik nebude rozléhat zvuk a celkově záclona interiér zútulní. Pojďme se podívat na to, jaká je nabídka na současném trhu a jak se v ní orientovat.

Sedací souprava v obývacím pokoji plní úlohu ústřední dominanty

Jakou věc jste si do svého obývacího pokoje pořídili? Byla to televize, nebo sedací souprava? Pravdou je, že bez televize žije spousta domácností, ale sedačka jim doma určitě nechybí. Na co byste se měli při jejím výběru zaměřit?

Vybíráte domů obrazy? Držte se těchto 5 pravidel

Přemýšlíte, jakými obrazy vyšperkovat svou domácnost, aby byl výsledek jednoduše perfektní? Poradíme vám pár tipů, které vám při výběru obrazů a doplňků pomohou.

Jak vybrat vhodný polštář na spaní

Ke kvalitnímu spánku, během kterého si opravdu odpočinete, neodmyslitelně patří pohodlná postel, příjemné povlečení a měkký polštář. Tato kombinace je základem, jenž by neměl chybět v žádné ložnici. Ale znáte to a možná si také říkáte, že postel ještě slouží a proč nepoužívat to staré povlečení, když v něm není jediná dírka? Tak alespoň věnujte dostatečnou péči výběru vhodného polštáře. Víte, jak na to? Poradíme vám, abyste se v nabídce dobře orientovali.

Jak zvolit vhodný lustr do bytu či domu?

Světlo je pro člověka podstatné. Se svým nedokonalým zrakem potřebuje ve tmě umělé osvětlení, aby se v ní dobře orientoval a mohl také pracovat a věnovat se dalším činnostem. A protože je tvorem přemýšlivým, vynalezl louče, svíčky a později žárovky, z nichž umně vytvářel i stropní světla – lustry. Jaká je jejich historie a současná nabídka na trhu?

Matrace pro váš kvalitní spánek: Jak vybrat tu nejlepší?

Klidný spánek přináší odpočinek a je nezbytný pro další fungování v životě. Pokud se dobře nevyspíte, sami na sobě můžete pozorovat, jak se na vás nedostatek kvalitního spánku podepíše. Bolest hlavy nebo v zádech jsou nepříjemnými obtížemi. Přitom někdy stačí jen vyměnit starou matraci za novou, aby byl spánek opět relaxační. Jaká je jejich nabídka?

Zařizujeme předsíň vkusně a prakticky

Při vstupu do předsíně by na vás měla dýchnout pohoda. Je to totiž první místnost, která se vám představí, když vstoupíte do svého bytu. Bude-li v ní nepořádek a věci poházené bez ladu a skladu, budou další pokoje jen stěží špatný dojem napravovat, i když by byly uklizené. Čím předsíň zařídit, aby plnila svůj hlavní účel?

Pracovní obuv: Při jejím výběru řešte hlavně tyto důležité aspekty

Většina pracovních činností vyžaduje specifickou ochranu. Vždyť zdraví máme jenom jedno a je třeba si ho chránit. Jakousi samozřejmostí by se měly stát především ochranné pracovní pomůcky a oděvy. Jednu z nejdůležitějších rolí hraje pracovní obuv. Jsou to právě nohy, které je nezbytné dokonale chránit. Je jedno, jestli se jedná o stehna, lýtka nebo jen chodidla. V každém případě je třeba dbát na ochranu všech částí. Míra ochrany se pochopitelně odvíjí od prostředí a vykonávané činnosti. Co se týká jednotlivých aspektů nelehkého výběru pracovní obuvi, my se v následujících řádcích podíváme na některé nejznámější aspekty.